Mercedes-Benz’in yeni kompakt model ailesi görüntülendi

0

Birkaç Mercedes-Benz prototipi Los Angeles Uluslararası Havalimanı’nda kamuflajlı bir şekilde görüntülendi.

Çekilen görüntülerde ön bölümde Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen yeni B-Serisi’ni görüyoruz. Ağır bir şekilde kamufle edilmesine rağmen tanıdık tasarımını koruduğunu gördüğümüz MPV modelin daha şık ayrıntıları içinde barındıracağını söyleyebiliriz.

2012 yılından itibaren B-Serisi’nin satışları neredeyse yarı yarıya düşmesine rağmen Mercedes-Benz’in satış ve pazarlama patronu Britta Seeger, şirketin ‘önemli ve ümit vaat eden segmentte’ devam edeceğini açıkladı.Yenilenen tasarımın aracın satışlarına etkisinin nasıl olacağı henüz bilinmiyor ancak aracın tamamen yenilenecek olan iç bölümünün yeni A-Serisi‘nden izler taşıyacağını söyleyebiliriz.Mercedes-benz-B-Serisi1B-Serisi’nin arkasındaki modeli net olarak göremesek de daha önce çekilen casus fotoğraflarından GLB olduğunu düşünüyoruz. GLA ve GLC modelleri arasında konumlandırılacak olan modelin gelecek yıl tanıtılması beklenirken 7 koltuklu versiyonun da seçenekler arasında olduğu belirtildi.

Yeni B-Serisi ve GLB geçtiğimiz günlerde tanıtılan A-Serisi’nde de kullanılan MFA2 platformu üzerinde yükselecek. Motor seçeneklerini de A-Serisi’nden alacak olan modelde çeşitli benzinli ve dizel motorlar görev yapacak.

Yeni modelin giriş versiyonunda 163 beygir güç ve 250 Nm tork üreten yeni 1.3 litrelik turbo benzinli motorun yer alması bekleniyor. Daha fazla güç isteyenler için ise 224 beygir ve 350 Nm tork değerlerine sahip 2.0 litrelik turbo beslemeli 4 silindirli benzinli ünite seçenekler arasında olacak. Dizel cephesinde ise 116 beygir güç ve 260 Nm tork üretebilen 1.5 litrelik ünite görev yapacak.

Gelen haberlere göre GLB modeli performans versiyonuna da sahip olacak. Crossover model eğer A-Serisi’ni izinden giderse 340 beygir güce sahip GLB35 ve 400 beygir güce sahip GLB45 modellerini görebiliriz.Mercedes-Benz-B-Serisi2

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın