Opel Astra makyaj operasyonuna hazırlanıyor

0

3 yıl önce Frankfurt Otomobil Fuarı ile birlikte hayatımıza giren Opel Astra, makyaj operasyonuna hazırlanıyor. Kamuflajlı prototip testler sırasında görüntülendi.

Ön bölümde oldukça fazla kamuflaj malzemesine yer verilen modelde yeni bir ön tampon ve ızgara bizleri bekliyor. Arka bölümde ise herhangi bir kamuflaja yer verilmemiş. Ancak Opel, ilerleyen dönemde yeni prototip araçlarla bu bölüme de el atabilir.

Henüz resmiyet kazanmamış olsa da Astra, yeni bir bilgi-eğlence sistemine ve sürücü asistanı sistemlerine ev sahipliği yapabilir. İç mekanda ayrıca yeni döşeme seçenekleri de görebiliriz.Opel-AstraMotor seçenekleri konusunda henüz bir açıklama yapılmadı ancak geçtiğimiz yıl PSA bünyesine geçen marka, PSA kaynaklı güç ünitelerini kullanabilir. Ancak bu durum henüz netlik kazanmadı, PSA motorlarını yeni nesilde de kullanmayı tercih edebilir.

Eğer Opel şuanki motor seçenekleri ile devam etmeyi tercih ederse 100 beygir gücündeki 1.4 litrelik 4 silindirli benzinli motorun yanı sıra yine 1.4 litrelik turbo beslemeli 150 beygirlik benzinli ünite görev yapmaya devam edecek. Daha güçlü bir motor isteyenler için ise 200 beygir gücündeki 1.6 litrelik turbo beslemeli versiyon tercih listesinde olacaktır. Dizel cephesinde ise 136 beygirlik 1.6 litrelik motor görev yapacak.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın