Opel GT X Experimental Concept markanın yeni yüzünü yansıtıyor

0

Geçtiğimiz yıl PSA çatısı altına giren Opel, GT X Experimental Concept adlı bir model üzerinde çalışıyor. Markanın yeni tasarım dilini yansıtacak olan konsept modelin ön yüzünü gözler önüne seren bir teaser görseli yayınlandı.

Paylaşılan görselde Opel CEO’su Michael Lohscheller’i tüm dünyaya yeni konsept modellerinin yüzünü gösterirken buluyoruz. Görselden de anlaşıldığı gibi konsept model, mevcut Opel modellerinden tamamen farklı bir ön yüze sahip.

Opel Compass tasarım felsefesinin ilk ürünü olan konsept modelde kuzey-güney ve doğu-batıyı simgeleyen çizgilerin aracın ön tasarımına hakim olduğunu görüyoruz. Bunun dışında aracın farları, kameraları ve sensörleri  şeffaf bir yapının içine gizlenmiş. Motosiklet kaskını hatırlatan bu yapı, GT X Experimental Concept’in çok daha agresif görünmesini de sağlamış. Kapalı ön ızgara tasarımının yanında aracın ön bölümünde herhangi bir hava girişinin olmaması, konsept modelin tamamen elektrikli olacağının da bir göstergesi.

Markanın yeni tasarım dilinden bahseden şirketin İngiltere tasarım başkan yardımcısı Mark Adams, şirketin kalabalık arasından sıyrılarak dikkat çekecek modeller üretmek istediğini söyledi. Adams ayrıca ”Tasarım, gelecekte yapacağımız her şeyin merkezinde olacak. Vauxhall(Opel) markasını gerçekten farklılaştıracak ve onu temel değerlerimizle daha keskin ve daha alakalı hale getirecek.” ifadelerini kullandı.

Opel, GT X Experimental Concept modeli ile ortaya konulan tasarım felsefesini 2020 yılının ortalarında üretim modellerine de yansıtmayı planlıyor. GT X konseptinin üretim versiyonunun gelip gelmeyeceği ise henüz netlik kazanmadı.

98c5b362-vauxhall-opel-gt-x-experimental-concept-

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın