Opel Insignia “2019 Yılın Dört Tekerlekten Çekişli Otomobili” seçildi

0

Opel Insignia’da sunulan tork vektörleme özelliğine sahip dört tekerlekten çekiş sistemi başarılı sürüş dinamikleri ve gelişmiş bir sürüş güvenliği seviyesi sunuyor. Insignia, daha önce arka arkaya iki kez en iyi dört tekerlekten çekişli otomobil seçilen Opel Mokka SUV’un başarısını sürdürüyor.

Opel’in Avrupa genelinde bir milyonun üzerinde satış adedi yakalayan ve ülkemizde de yoğun ilgi gören amiral gemisi Insignia’nın dört tekerlekten çekiş sistemi, başarılı sürüş dinamikleri ve gelişmiş yol tutuş özelliklerini beraberinde getiriyor. Tork vektörleme, sistemin önemli bir yeniliği olarak öne çıkıyor. Bu yüksek teknoloji sistemde, arka akstaki geleneksel bir diferansiyel yerini sürüş koşullarına bağlı olarak her bir arka tekerleğin dönüş hızını saliseler içerisinde değiştirebilen iki kavramaya bırakıyor.Opel-Insignia-GS-4×4-306283Bu sistem özellikle Insignia ürün gamının tepe noktasını oluşturan sportif Insignia GSi’ın yol tutuş kabiliyetine katkı sağlıyor. Ülkemizde de Insignia GSi dört tekerlekten çekişli, 2.0 litre 210 Hp Dizel motor ve 8 ileri tam otomatik şanzımanla sipariş edilebiliyor.

Auto Bild tarafından düzenlenen “Yılın Dört Tekerlekten Çekişli Otomobilleri” seçimlerinde 10 farklı otomobil ve fiyat kategorisi değerlendiriliyor. Uzmanlar uygun modelleri belirlerken okuyucular daha sonra belirlenen bu modelleri oyluyor. Her bir kategori için tek bir oy hakkına sahip olan okuyucular oylarını www.autobild.de üzerinden veriyorlar. Her bir kategorinin kazananı okuyucu oylarıyla belirleniyor.Opel-Insignia-4×4-304597

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın