Ortaya çıkan taslaklar Tesla’nın elektrikli minibüsü konusunda fikirler veriyor

0

Tesla, Elon Musk’ın toplu taşıma sorununa çözüm olacağına inandığı, yakın zamanda da resmi olarak onaylanan minibüsün konsept versiyonunu gelecek yıl tanıtacak.

Bu aşamada aracın nasıl bir şekil alacağı gizemini korurken, aracın Model X platfomu üzerinde yükseleceğini biliyoruz.  Araç tabi ki tamamen elektrikli olacak, ayrıca geleneksel toplu taşıma araçlarının yerini alması hedeflenirken, yarı otomatik sürüş özellikleriyle fark yaratması bekleniyor.

Firmanın bu proje üzerinde çok fazla zaman ayırdığını göz önüne alırsak, Tesla’nın aileler için de daha küçük bir minivan üretmesi de bekleniyor. Bu iddialar üzerine çeşitli tasarımlar ortaya çıktı.

Ancak Tesla’nın yayınladığı ikinci ana planda böyle bir modelden bahsedilmediğini, ayrıca Model X’in de 7 koltuklu versiyona da sahip olduğunu düşünürsek, bu anlamda böyle bir modelin yakın zamanda çıkmasının imkansız olduğunu düşünüyoruz.

Yine de bu küçük ölçekli taslaklar bize üretilecek olan minibüsün nasıl görüneceği konusunda fikirler veriyor. Tesla için estetiğin ne kadar önemli olduğunu da göz önüne alırsak, sadece yolcu taşımak için tasarlanmış sıradan bir araç yerine daha sportif bir minibüs görme olasılığımız çok daha yüksek.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın