Renault’un C-segment crossover’inin adı belli oldu: Kadjar

1

Daha önce Koleos olarak casus fotoğraflarını yayınladığımız Renault’un yeni C segmenti SUV’sinin model adı belli oldu. Koleos adının devam edecek olması sebebiyle yeni Koleos’un D segmenti SUV’sinin model adı olacağını söyleyebiliriz artık. Qashqai ile aynı altyapıyı paylaşması beklenen Kadjar’ın dış tasarımında Captur ve makyajlı Megane’ı andıracağını söylemek çok da yanlış olmaz.

Renault’un yeni C-SUV’sinin Kadjar model ismi, Kad- ve -Jar hecelerinin bir oyunu. Kad ilhamını güçlü ve etkili arazi araçlardan alıyor. Jar “çevikliği” ve “atılımı” simgeliyor. Kadjar ismi egzotik bir ses çağrıştırırken, maceraya ve yepyeni ufukları keşfetmeye davet ediyor.

‘K’ harfi modelin sağlamlığını ve gücünü vurgularken KADJAR, Renault’nun Crossover dünyasında, Captur ve Koleos modellerinin yanında kendinden emin olarak yerini alıyor.

Renault, KADJAR dünyasını tanıtmak amacıyla 26 Ocak 2015’ten itibaren sosyal medyada* oldukça aktif olacak. 2 Şubat tarihinde Renault, KADJAR’ın yüzünün gözler önüne serilmesini beklerken her gün yeni fotoğraflar ve videolar sosyal medyada paylaşacak.

Yazar hakkında

1 Yorum

  1. Kadjar ismiyle ilgili yorumuna katılmıyorum.
    Model ismi halen İran’da yaşayan bir Türk boyunun ismidir.Tıpkı Kaşkay’lar gibi.
    Tarihte araştırırsan ‘Kaçar’ hanedanı Iran’ı uzun yıllar yönetmiştir.
    Keza Kaşkay Türkleri de Iran’da yaşamaktadırlar.
    Sanırım Renault grubunda isim bulan ekip arazi araçlarına Türk isimlerinin daha uygun olabileceiğini düşünüyor.

Bir Cevap Yazın