Resmi: Yeni Mercedes-AMG A45, 400 beygirden fazla güç üretecek

0

Yeni nesil Mercedes-Benz A-Serisi’nin en güçlü versiyonunun oldukça güçlü bir şekilde geleceğini uzun zamandır biliyorduk. Ancak bu bilgi resmi ağızlardan da ilk defa onaylandı.

Mercedes-AMG patronu Tobias Moers, New York Otomobil Fuarı sırasında yaptığı açıklamada A45 AMG’nin 4 silindirli 2.0 litrelik yeni bir turbo benzinli motora sahip olacağını ve bu motorun 400 beygirin üzerinde güç üreteceğini doğruladı. Bu gücü üretmek için herhangi bir elektrikli ünite desteğine ihtiyaç duymayacak olan motor, gücünü dört tekerleğe birden aktarabilecek.2019-Mercedes-AClass-04Oldukça etkileyici performans rakamlarına rağmen Moers, A45’in komple bir otomobil olacağını vurguladı. ”Herşey güç ile ilgili değil. Herşey otomobilin yarış pistinde ve günlük kullanımda yapabildikleriyle alakalı.” diye konuşan Moers, yeni otomobilleri için ”Her açıdan yeni bir boyut.” ifadesini kullandı.

Moers, açıklamalarına A-Serisi’nin A35 adı verilen daha az güç sunan bir AMG versiyonunun da yer alacağını söyleyerek devam etti. Yeni Mercedes-AMG A35, kaputunun altında yatan 2.0 litrelik 4 silindirli motorundan elde ettiği 300 beygiri aşan gücüyle AMG dünyasına girişi temsil edecek.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan A-Serisi ailesi AMG versiyonları dışında yakın zamanda sedan karoserine de kavuşacak. Mercedes-Benz ilerleyen süreçte ise yeni nesil CLA ve GLA modellerinde A-Serisi’nin altyapısını kullanacak.2019-Mercedes-AClass-07

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın