Seat, 7 koltuklu SUV modelini resmen onayladı

0

Seat, Ateca modelinin üzerinde konumlandırılacak 5 ve 7 koltuklu versiyonlara sahip bir SUV modelini 2018 yılında piyasaya sürecek. Bu yenilik, şirketin yıllık medya konferansında Seat başkanı Luca de Meo tarafından doğrulandı.

Yeni SUV model,  Seat’ın 2017 yılının ortalarında yüzünü göstermesi beklenen Ibiza bazlı SUV modeli Arona’nın ardından pazara giriş yapacak.

Seat, yeni modelini Volkswagen’in Wolfsburg’daki tesislerinde üretmeyi planlıyor. Yeni model tıpkı Ateca ve Skoda Kodiaq gibi MQB A2 platformu üzerinde yükselecek.

Yeni modelin Seat’a yeni müşteriler kazandırmasının yanında marka imajını da arttıracağını söyleyen Luca de Meo, Barcelona’da tasarlanan araçlarının Almanya’da Wolfsburg’da üretileceğini belirtti.  De Meo, bu üretimin Seat ve Volkswagen arasındaki bağı da güçlendireceğini sözlerine ekledi.

Aracın güç üniteleri konusunda henüz resmi bir bilgi elimizde yok ancak yeni modelin Seat’ın kullandığı benzer TSI ve TDI motorlara sahip olacağını söyleyebiliriz. Bunun yanında, dört tekerlekten çekiş sistemi ve 7 ileri çift kavramalı DSG şanzıman da aracın opsiyon listesinde yer alacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın