Seat’ın performanslı Cupra modelleri elektrikleniyor

0

Seat’ın performanslı Cupra modellerine elektrikli versiyonlar da eklemeyi planladığı öğrenildi. Bu bilgi Seat’ın Ar-Ge patronu tarafından da onaylandı.

Matthias Rabe, Arona modelinin tanıtımı sırasında verdiği röportajda Seat’ın performanslı elektrik modelleri üreteceğini doğruladı.

‘’Cupra bizim için oldukça önemli bir yere sahip ve elektrikli modellerimizin Cupra versiyonlarına sahip olacağından eminim.’’ diye konuşan Rabe, ‘’ Elektrikli otomobiller muhteşem performansa ve hızlanma değerlerine sahip. Bu bağlamda Cupra ve elektrik bir tezat oluşturmuyor.’’ ifadelerini kullandı.

SEATLeonCUPRA3Ar-Ge patronu, ilk elektrikli Cupra modelini ne zaman göreceğimiz konusunda ayrıntı vermedi ancak Seat’ın, Volkswagen’in elektrikli modeller için geliştirdiği MEB platformu üzerinde geliştireceği elektrikli modelini 2019 yılında tanıtacağını biliyoruz.

Rabe ayrıca, Seat’ın ilk elektrikli modelinin yaklaşık 500 km menzile sahip olacağını belirtti.

Seat, elektrikli modeller dışında hibrit ve plug-in hybrid modeller de sunmayı planlıyor. Rabe bu konu hakkında, ‘’ Tamamen elektrikli araçlarda daha fazla potansiyel görüyoruz ancak aynı zamanda içten yanmalı motorlu araçlar için geliştirmeler ve mevcut araçlar için hibrit versiyonlar için de çalışıyoruz.’’ açıklamalarında bulundu.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın