Skoda’dan Çin’e SUV çıkarması

0

Skoda’nın Çin pazarına yaptığı açılım 4 yeni SUV modeli ile devam ediyor. Henüz isimleri açıklanmayan Model K ve Model Q modelleri ise merak uyandırdı.

Model Q adı verilen gizemli modelin, güncel Yeti modelinin halefi olacağı iddia ediliyor. Yeni modelin Volkswagen Tiguan ve Seat Ateca ile birçok yönden benzerlik göstermesi bekleniyor. Yeni MQB platformu da bu benzerliklerden biri.

Bunun dışında Model K isimli ikinci bir SUV model ise hala gizemini koruyor. Yerel medyanın yaptığı iddialara göre bu model, Yeti tabanlı ve uygun fiyatlı bir crossover olacak.

Skoda’nın Fabia tabanlı bir SUV çalışmasının olup olmadığını henüz bilmiyoruz ancak bu modelin MQB platformu üzerinde yükselecek olan küçük bir SUV olması beklenebilir. Skoda, Model K ile yeni bir SUV modeline dikkat çekiyor olabilir.

Bu modellerin dışında diğer bir model ise Kodiaq modelinin coupe versiyonu olacak. Eğimli tavan çizgisine sahip daha sportif bir Kodiaq, bu model ile Çin piyasasına sunulacak.

Güncel Kodiaq modeli ise Şangay Otomobil Fuarı ile birlikte Çin’de satışa sunulacak.

Tüm bu modeller Şangay-Volkswagen ortaklığı ile üretilecek. Eğer Skoda, Kodiaq Coupe için yeni bir üretim tesisi daha bulursa bu modeli Avrupa piyasasında da görebiliriz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın