Tamamen elektrikli Porsche 911 göremeyeceğiz

0

Porsche, 2025 yılına gelindiğinde satışlarının dörtte birini oluşturmasını beklediği elektrikli otomobilleri arasında 911 modelleri yer almayacak. Alman üretici, şimdiye kadarki en güçlü 911 olacak olan şarj edilebilir hibrit 911 modeli üzerinde çalıştıklarını daha önce açıklamış olsa da spor otomobil tamamen elektrikli olmayacak.

Bu karar, Automotive News ile konuşan Porsche CEO’su Oliver Blume tarafından doğrulanırken bu yılın ilerleyen günlerinde tanıtılması beklenen yeni nesil 992 temelli şarj edilebilir hibrit 911 için birkaç yıl daha beklemek zorunda kalacağımızı da sözlerine ekledi.

Blume yaptığı açıklamada, “Pil teknolojisinde daha fazla gelişmeyi bekliyoruz, bu yüzden önümüzdeki yıllarda hibrit versiyonunu beklememelisiniz.(Hibrit versiyonun) Şuanda 992’nin güncellenme tarihinde tanıtılması planlanıyor.” ifadelerini kullandı.

Porsche CEO’su, şirketin 718 Boxster ve Cayman modellerinin tam elektrikli versiyonunu oluşturup oluşturmayacağını düşündüğünü, ancak henüz harekete geçmeleri gerekmediğini ortaya koydu. Blume: “2016’da 718 Boxster ve Cayman’ı piyasaya sürdük. İşlerin nasıl ilerleyeceğine karar vermemiz gereken noktada değiliz”. sözleriyle elektrikli 718 için kapıları tamamen kapatmadı.

Porsche, ilk elektrikli modeli olan Mission E’yi önümüzdeki yıl içerisinde tanıtacak. Mission E, 800 voltluk elektrikli sistem sayesinde 4 dakikalık şarj ile 100 km sürüş menzili sunacak.

 

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın