Volkswagen, Golf 8’in üretim tarihini açıkladı

0

Volkswagen, uzun zamandır beklenen yeni nesil Golf modelinin üretim tarihini yapılan bir etkinlik ile açıkladı. Alman üretici, Golf’ün sekicinci neslinin üretimine 2019 yılının Haziran ayında markanın Wolfsburg fabrikasında başlanacağını belirtti.

Haziran ayının son haftasında üretime geçmesi beklenen Golf 8’in üretim modelini Ekim ayında düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarı’nda görmemiz muhtemekl görünüyor. Üretim modeline ışık tutacak olan konsept bir aracı da Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda görebiliriz.

Alman otomobil devi tarafından Wolkswagen Arena’da düzenlenen ‘Golf 8 Tedarik Zirvesi’ organizasyonunda, ”75 hafta sonra, kompakt segmentte en çok satış yapan otomobilin sekizinci nesli Avrupa’nın en büyük otomobil fabrikası Wolfsburg’da bulunan Volkswagen’in ana fabrikasında üretim hattından inmeye başlayacak.” ifadelerine yer verildi.

Volkswagen, yeni nesil Golf’ün üretimi için mevcut modele malzeme sağlayan tedarikçilerin %80’i ile çalışmaya devam edecek. VW’nin Satın Alma Kurulu Üyesi Ralf Brandstatter’e göre bu durum ‘karşılıklı sadakatin büyük bir göstergesi’. Tedarikçilerin büyük oranda değişmeden devam etmesinin ayrıca planlama konusunda da güvence sağladığı belirtildi.

Yeni nesil Golf hakkında henüz pek fazla bir bilgiye sahip değiliz. Selefi ile karşılaştırdığımızda daha uzun bir dingil mesafesi ve daha hafif bir otomobil bekleyebiliriz. Ayrıca yeni modelin daha cesur bir tasarıma sahip olacağı da gelen haberler arasında.

Teknolojik olarak da önemli gelişmeler kaydetmesi beklenen model, bu alanda rakipleri Opel Astra, Ford Focus, Renault Megane ve Peugeot 308 gibi modellerin önüne geçmek istiyor.2020-vw-golf

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın