Volkswagen Golf R motoruna sahip Polo R görebiliriz

1

Volkswagen, R logolu araçlarının sayısını arttırmayı planlıyor. Bu kapsamda markanın kompakt SUV modeli T-Roc’un R versiyonunu planlayan marka ayrıca Scirocco R’ın yerine geçecek bir araç da düşünüyor. Bu modellerin dışında Alman markanın Polo modeli hakkında da ilginç planları mevcut.

Gelen haberlere göre Volkswagen, Polo R modeli için de çeşitli prototipler hazırlıyor. Bu prototipler arasında Golf R’ye gücünü veren 2.0 litrelik turbo ünite de yer alıyor. 300 beygire sahip bu motorun Alman markasının süpermini modeli ile birleştiğinde ortaya neler çıkacağını merak ediyoruz. Performanslı modelde Golf R’de olduğu gibi dört tekerlekten çekiş sisteminin de bulunacağı gelen iddialar arasında.

Böyle özelliklere sahip bir Polo R kulağa heyecan verici gelse de bu modelin marka için bazı dezavantajları da mevcut. İlk olarak sadece Golf GTI’dan değil büyük ihtimalle Golf R’den de hızlı olacak olan araç müşterilerin kafasını karıştırabilir ayrıca bu tür bir aracın fiyatının da oldukça yüksek bir seviyede olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Alman markanın böyle bir modeli ortaya koymadan önce çok iyi bir planlama yapması gerekiyor.

Not: Polo R WRC Limited Edition görseli kullanılmıştır.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

1 Yorum

  1. gokhan akdogan on

    saçmalık tambır şaçmalık ben 100 bin tl vercem golfe r dıye bır ayrıcalıgım olsun dıe bırıde poloya 60 bin vercek sonrada golf ayrıcalıgı saçmalık yakısmıor vw çakallıga gerek yok

Bir Cevap Yazın