Volkswagen, T-Roc R’nin ilk ipuçlarını Cenevre’de verecek

0

Tanıtıldığı ilk günden bu yana Volkswagen T-Roc‘ın R versiyonu olup olmayacağı merak konusuydu  ancak Alman üretici paylaştığı bir teaser görseli ile bu tartışmalara bir son verdi.

Paylaşılan teaser görseli, Volkswagen’in Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı T-Roc modeli temelli bir konsepte işaret ediyor. Ön bölümde agresif hava girişlerine sahip olan konsept modelde siyah ve gümüş renkli jantlara yer verilmiş. Şişkin çamurluklar da konsept modelin sportif tasarımını tamamlamış.

Volkswagen’in T-Roc R’de Golf R’de de sunduğu ekipmanlara yer vermesi bekleniyor. Bu da demek oluyor ki, T-Roc R modelinde, 300 beygir güce sahip 2.0 litrelik turbo beslemeli motorun yanı sıra dört tekerlekten çekiş sistemi ve 7 ileri DSG şanzıman görebiliriz. Görsel anlamda da dörtlü egzoz çıkışı yine T-Roc R’de kullanılacak detaylar arasında olacaktır.

Volkswagen, yeni T-Roc R modelini ise şöyle yorumluyor: ”bir SUV’un büyüklüğü ile hatchback modelin dinamikliğini birleştiren şık bir çok yönlü araç.”

Alman üretici, T-Roc model ailesini R versiyonundan sonra da büyütmeye devam edecek. Yakın zamanda SUV modeli üstü açılabilir cabriolet versiyonu ile de göreceğiz.

Yakın zamanda Türkiye’de de satışa sunulan T-Roc‘un R versiyonu ile ilgili detaylara is Cenevre Otomobil Fuarı ile ulaşmayı umuyoruz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın