Yeni 5 Serisi’ni uzaktan gözetleyebileceksiniz

0

BMW, 5 Serisinin tanıtım videosunu yayınladı, bu tanıtım videosu ile birlikte 13 Ekim’de aracın yüzünü göstereceğini de belirtti.

Bu özel video,  yeni 5 Serisi’nin uzaktan 3D görünüm özelliğini de bizlere sunuyor. Bu sistem, müşterilerin arabalarının güvende olup olmadığını merak ettiklerinde, BMW Connected App sayesinde aracın sanal bir tasvirini görüntüleyebilme imkanı sağlıyor.

Tanıtım videosunda yeni 5 Serisi’nin kendisi pek de göremedik, bu yüzden araçtaki asıl değişikliğin gelişen yeni teknolojileri olduğu öne sürüldü.

G30 kasa kodlu 5 Serisi’nin dış tasarımda özellikle ön farlar ve arka LED aydınlatma elemanları konusunda abisi 7 Serisi’nden ilham alması bekleniyor. İç mekanda ise dijital gösterge panelinin yanı sıra orta konsolda da büyük bir bağımsız bilgi-eğlence ekranı bizi bekliyor olacak.

2017 BMW 5 Serisi yeni bir altyapıya sahip olacak ve 7 Serisi’nde kullanılan alüminyum, karbon fiber, magnezyum ve yüksek mukavemetli çelik karışımını 5 Serisi’nde de göreceğiz. Bu yeni yapı sayesinde aracın 100 kg hafiflemesi de bekleniyor.

Araç gücünü 2.0 litrelik 4 silindirli dizel, 3.0 litrelik sıralı 6 silindirli dizel ve benzinli motorlardan alacak. Bunların dışında, 4.4 litrelik çift turbolu V8 ve 2.0 litrelik turbo motora eklenmiş elektrik motoruna sahip bir hybrid güç ünitesi de seçenekler arasında olacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın