Yeni BMW X3, 26 Haziran’da görücüye çıkıyor

0

BMW, yeni X3’ü önümüzdeki hafta tanıtmaya hazırlanıyor. Bavyeralı üretici yeni modelini, üretiminin de gerçekleştirileceği Spartanburg tesislerinde 26 Haziran tarihinde yapılacak bir etkinlik ile otomobil severlerin beğenisine sunacak.

Yeni nesil ile birlikte CLAR platformunu kullanmaya başlayacak olan 2018 BMW X3,  yeni platform sayesinde yaklaşık olarak 100 kg daha hafif olacak. Daha hafif yapı dışında yeni platform ile araç alternatif güç üniteleri için de daha uygun hale gelecek.

BMW X3 M40i -3Yeni model ile birlikte iç mekanının da gelişmesi beklenen araçta en büyük yenilik ise plug-in hybrid güç ünitesi olacak. Bu güç ünitesi 2.0 litrelik dört silindirli benzinli motora eşlik edecek elektrikli bir üniteden meydana gelecek.

Diğer motor seçenekleri ise mevcut 4 ve 6 silindirli benzinli ve dizel ünitelerin güncellenen versiyonlarından oluşacak. Model gamının en tepesinde yer alacak M versiyonunda M3 ve M4 modellerinden tanıdığımız 400 beygirden fazla güce sahip sıralı 6 silindirli turbo motorun görev yapması bekleniyor. Bu model için bir diğer seçenek ise M40i modelinde kullanılan 355 beygir gücündeki 3.0 litrelik sıralı 6 silindirli motor.

Yeni modelin 26 Haziran’da yapılacak tanıtımının ardından araç hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacağız.

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın