Yeni Ford Focus’un tanıtımı öncesinde son görseller geldi

0

Yeni nesil Ford Focus, uzun teaser kampanyası ve çekilen casus fotoğraflarının ardından sonunda gün yüzüne çıkıyor. Gün içinde tanıtılacak olan aracın son fotoğrafları ise markanın Ürün İletişim Direktörü Jay Ward’dan geldi. Yönetici, twitter hesabı üzerinden yeni modelin iki görselini paylaştı.

Daha önce ortaya çıkan casus görüntülerinden az çok neye benzediğini tahmin edebildiğimiz aracın hatchback versiyonu bugün tanıtılacak. Yıl sonuna doğru ise sedan ve station wagon karoserlerin ortaya çıkmasını bekliyoruz. Bunların dışında tıpkı Fiesta modelinde olduğu gibi lüks Vignale ve sportif ST Line versiyonlara da sahip olacak olan modelin crossover temalı Active versiyonu da ilerleyen aşamalarda karşımıza çıkacak.

Aracın motor seçenekleri ise henüz bilinmiyor ancak 1.5 litrelik TDCi dizel ve 1.0 litrelik EcoBoost turbo benzinli ünitelerin motor gamında yer almasını bekliyoruz. Türkiye’de giriş fiyatını aşağıya çekmek adına 1.6 litrelik atmosferik benzinli motor da tercih listesinde yer alabilir.

Yeni nesil ile birlikte yeni bir platforma kavuşacak olan modelin uzunluğunun da 50 cm artacağı söylenirken bu boyut artışının en çok arka diz mesafesine yarayacağı iddia edildi. Yeni model artan boyutlara rağmen, kullanılan yeni mimari sayesinde yaklaşık olarak 50 kg hafifleyecek.

Yeni model ile bildiklerimiz şimdilik bu kadar, Yeni Focus ile ilgili tüm detaylar birkaç saat sonra yapılacak etkinlik ile açıklanacak. Yeni bilgiler ile birlikte sizlerle olacağız.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın