Yeni Mercedes-Benz Sprinter, 6 Şubat’ta gün yüzüne çıkıyor

0

Ufak tefek değişiklikler ve güncellemeleri saymazsak mevcut Mercedes-Benz Sprinter 2006 yılından bari hayatımızda. Artık oldukça yaşlanan ticari modelin tamamen yenilenen yeni nesli ise çok yakın bir tarihte tanıtılacak. Üçüncü nesli ile 6 Şubat tarihinde Almanya’nın Duisburg kentinde tanıtımı gerçekleştirilecek olan modelin genel anlamda selefinden daha iyi olacağı iddia edildi.

Evrimsel bir tasarım ile karşımıza çıkacak olan model, ön bölümde yeni farlar ve daha geniş ızgaraya kavuşmuş. Genişletilen ön ızgaranın ortasına yerleştirilen marka amblemi de büyümüş. Yolcu ve kargo versiyonları ile karşımıza çıkacak olan ticari aracın daha önceki teaser görüntülerinden aerodinamik yapısının da gelişeceğini öngörüyoruz.

Yeni modelin baştan aşağıya yenilenen iç mekanı geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Orta konsolun merkezine yerleştirilen yeni bir bilgi-eğlence sistemi ekranına kavuşan araç Wi-Fi Hotspot, yeni bağlantı sistemleri ve USB şarj noktalarını içinde barındıracak.

Aracın motor yelpazesi ise henüz netlik  kazanmadı. Çeşitli dizel motorların yanı sıra sıfır emisonlu bir versiyonun da model yelpazesine eklenmesi beklenirken yeni modelde otonom sürüş teknolojileri de bulunabilir.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın