Yeni Mercedes-Benz Sprinter’dan son teaser

0

Mercedes-Benz, yeni Sprinter’ın tanıtımına çok kısa bir zaman kala yeni bir teaser daha yayınladı.

Gün içerisinde tanıtılması beklenen yeni ticari model evrimsel bir tasarım ile karşımıza çıkacak. Daha aerodinamik bir ön yüz ile gelecek olan modelin son teaser videosunda iki farklı versiyonu görüyoruz. Aracın kamyonet ve van karoserli versiyonu videoda gözler önüne seriliyor.

Mercedes-Benz, ticari model hakkında fazla bir ayrıntı paylaşmadı ancak aracın iç mekanı Aralık ayında sergilenmişti. Tamamen yenilenen iç bölüm oldukça sade tasarlanmış. Yeni modelde üç kollu direksiyon simidi yer alırken aynı zamanda güncellenmiş bir gösterge tablosu aracın sürücüsünü karşılayacak. Yeni Sprinter’ın malzeme kalitesi de arttırılmış. Tuş takımları da elden geçirilen model yeni ve geniş bir bilgi-eğlece sistemi ekranına kavuşmuş.

Bilgi-eğlence sistemi, aracın durumu ve bakım ihtiyacı hakkında bilgi veren bir filo yönetim sistemi Mercedes PRO bağlantı hizmetleri ile birlikte gelecek. Sistem ayrıca bir sonraki teslimatın adresi gibi ayrıntıları da sürücüleri sağlayabilecek.

Aracın diğer özellikleri henüz ortaya çıkmadı ancak Mercedes-Benz daha önce Sprinter’in çeşitli gövde stilleri, dingil mesafeleri ve farklı yüksekliklerle sunulabileceğini belirtmişti. Donanım seviyesi de değişkenlik gösterecek olan araç giriş versiyonu için uygun fiyatlar sunarken yüksek kalite isteyen müşterileri için de özel donanım ve döşemeler mevcut olacak.

Yeni Sprinter, bu yılın son çeyreğinde satışa sunulacak. Aracın elektrikli versiyonunun ise 2019 yılı içerisinde tanıtılması bekleniyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın