Yeni nesil A-Serisi’nin testleri devam ediyor

0

3. nesil A-Serisi ömrünün sonuna yaklaşırken, Mercedes-Benz 2018 yılında çıkacak olan yeni modelin testlerine de devam ediyor.

Yeni nesil ile birlikte hatchback formunu koruyacak olan A-Serisi, BMW 1 Serisi ve Audi A3’e rakip olmaya devam edecek. Tabi ki bu test aracına bakarak aracın tasarım ayrıntılarını söylemek biraz zor, güncel modele benzer bazı gövde parçalarının kullanıldığı görülen araç plastik gövde parçaları ile kaplanarak tasarımı saklanmaya çalışılmış.

Tanıtılacak yeni motorlar dışında aracın yeni bir modüler platforma da sahip olması bekleniyor. Bu platformu CLA, B-Serisi, GLA ile paylaşması beklenen araç önden çekişli olmaya da devam edecek. Yeni nesil ile birlikte diyete girecek olan aracın yol tutuş kabiliyetinin artması beklenirken, yakıt tüketiminin ve karbondioksit emisyonunun azalması öngörülüyor.

Güncel modelin aksine yeni modelde 5 kapılı hatchback dışında 2 kapılı Shooting Brake ve BMW 1 Serisi Sedan’a rakip olması beklenen bir sedan modelinin de çıkacağı iddia ediliyor.

Yeni A-Serisi, Mercedes-Benz’in 2017 yol haritasında bulunmazken aracın 2018’de yollara çıkması bekleniyor.

 

 

 

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın