Yeni nesil BMW 3 Serisi, Nürburgring’de görüntülendi

0

BMW, yeni nesil 3-Serisi üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. Yeni modelin prototipi Nürburgring pistinde yapılan testler sırasında görüntülendi.

Büyük oranda kamuflaja sahip araç, 2011 yılından beri yollarda olan F30 kasa koduna sahip mevcut modelin yerine geçecek.

BMW’nin diğer modellerinden izler taşıması beklenen yeni aracın evrimsel bir tasarıma sahip olacağına inanılıyor. Ancak BMW, 3-Serisi’nin ön bölümünde daha agresif bir tasarıma yönelebilir.

Aracın iç mekanında ise abileri 5 ve 7-Serisi’nde yer alan çeşitli teknolojilere yer verilmesi muhtemel görülüyor. Aracın iç mekanı geçtiğimiz sene görüntülenmişti ancak uygulanan ağır kamuflaj nedeniyle bu bölüm hakkında pek de bilgi sahibi olamamıştık.

2018-BMW-G20-3-Series-images-5-750×500Yeni nesil ile birlikte BMW’nin CLAR platformu üzerinde yükselecek olan araç standart olarak arkadan çekişli olmaya devam edecek. Model gamının en tepesinde yer alacak versiyonların ise dört tekerlekten çekiş sistemi xDrive yer alacaktır.

Motor yelpazesinin Avrupa’da 1.5 litrelik 3 silindirli benzinli ve dizel güç üniteleri ile başlaması bekleniyor. Amerika’da ise dört silindirli turbo destekli motorların giriş seviyesini oluşturacağı konuşuluyor.

G20 kasa kodlu yeni BMW 3-Serisi’nin 2018 yılının sonlarına doğru tanıtılması beklenirken aracın 2019 yılında da satışa çıkması öngörülüyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın