Yeni nesil Mercedes-Benz A-Serisi böyle görünebilir

0

Mercedes-Benz, yeni nesil A-Serisi’ni tanıtmaya hazırlanırken aracın testler sırasında çekilen birçok görüntüsü de elimize ulaştı. Bu görselden yola çıkan tasarımcılar, yeni A-Serisi’nin nasıl görüneceğini araç tanıtılmadan önce gözler önüne sermeye çalışıyor. Son dönemde ortaya çıkan bu çalışmalardan en çok dikkat çekeni ise görsellerdeki tasarım yorumu oldu.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan yeni CLS ile başlayan Alman markanın yeni tasarım felsefesi, bu çalışmada yeni A-Serisi’ne aktarılırken çekilen casus görüntüler de bu tasarım yorumunu destekliyor. Yeni nesil A-Serisi’nin özellikle ön bölümde CLS’de kullanılan tasarım ögelerin birçoğunun yer alması bekleniyor.

Mercedes-Benz, yeni nesil A-Serisi’nin testleri sırasında kamuflajları azalttıkça yeni modelin Concept A Sedan ile büyük ölçüde benzeştiği de ortaya çıkmıştı. Eğimli LED farlar ve damla şeklindeki stop lambaları Alman markanın kompakt hatchback modeline de neredeyse birebir yansıtılan detaylar olarak dikkatimizi çekti.mercedes-a-class-realistic-render-2Yeni nesil A-Serisi’nde Concept EQ A modelinden de esintiler görmek mümkün. Boyutları konusunda birbirine oldukça yakın olan modellerinde far yapıları da büyük benzerlikler taşıyor.

Mercedes-Benz’in A-Serisi’nin kış testlerini içeren teaser videosu da aracın stop lambalarının grafiklerini net şekilde görmemizi sağlamıştı.

Tüm bu ögeleri bir araya getiren Japon Response internet sitesi ise böyle bir tasarım çalışması ortaya koymuş. Yeni A-Serisi için şimdiye kadar yapılmış en iyi tasarım yorumu diyebileceğimiz çalışmanın aracın üretim modeline de oldukça yakın olacağını düşünüyoruz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın