Yeni nesil Mercedes-Benz A-Serisi’nden karlı teaser

0

Mercedes-Benz, yeni nesil A-Serisi’nin testlerine uzun zamandır devam ediyor. Yeni nesli ile oldukça iddialı olan modelin teaser kampanyaları ise şimdiden başladı.

Paylaşılan teaser videosunda aracın oldukça ağır kış şartları altında test edildiğini görüyoruz. İsveç’in karlı bölgelerinde çeşitli testlere tabi tutulan araç ayrıca iklim tünellerinde de ekstrem koşullarla başa çıkmaya çalışıyor.

Aracın kış koşulları ile nasıl başa çıktığını gözler önüne seren video aynı zamanda aracın iç mekanına da kısa süre de olsa bakma fırsatı sunuyor. Daha önce paylaşılan görsellerden farklı bir şeye rastlayamadığımız bu bölüme çift ekranlı düzen hakim.

Video’nun açıklama bölümünde ise Alman marka yeni motor seçeneklerine ışık tutuyor. 7 benzinli ve 4 farklı dizel ile sunulacak olan araçta Renault-Nissan-Mitsubishi ortaklığı ile geliştirilen 1.3 litrelik turbo benzinli ünite de görev yapacak. Ayrıca, Renault’un 1.5 litrelik dCi motoru da yine seçenekler arasında olacak.

Model gamının en tepesinde ise 400 beygirden fazla güç üretecek olan A45 AMG modeli bulunacak, A35 AMG ise bu versiyonu izleyecek.

Bu seçeneklerin yanı sıra, yeni nesil A-Serisi’nde şarj edilebilir hibrit ve elekrikli versiyonların da sunulacağına inanılıyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın