Yeni nesil Mercedes-Benz A Serisi görüntülendi

0

2018 Mercedes-Benz A Serisi Çek Cumhuriyeti’nde yapılan testler sırasında görüntülendi. Sahip olduğu hafif alaşımlı geniş jantlar ve büyük fren kaliperleri ile kamuflajlı aracın A40 AMG olduğunu düşünüyoruz.

Kullanılan ağır kamuflaj dolayısıyla yeni model hakkında yorum yapmak oldukça güç. Ancak yine de aracı yorumlayacak olursak yeni modelin evrimsel bir tasarıma sahip olacağını söyleyebiliriz.  Güncel model ile kıyaslarsak görüntülenen araç daha uzun arka kapılara sahipmiş gibi görünüyor bunun yanında daha dik bir arka cam çizgisine sahip olduğu da görünüyor. C sütununun da daha ince tasarlanmış olduğunu söylemek mümkün ancak uygulanan kamuflajlar bizleri de yanıltıyor olabilir.

2Mercedes-Benz yeni model hakkında henüz pek bir bilgi paylaşmadı ancak aracın yeni MFA2 platformu üzerinde yükseleceğini biliyoruz. Bu yeni platform ile birlikte aracın boyutları artarken yaklaşık olarak 50 kg hafiflemesi bekleniyor.

Aracın geniş bir motor yelpazesine sahip olacağı öngörülürken görüntülerden anladığımız kadarıyla A40 AMG modeli olduğunu düşündüğümüz aracın 2.0 litrelik turbo destekli bir güç ünitesine sahip olması bekleniyor. Yaklaşık olarak 340 beygir güç üretmesi beklenen model 305 beygir gücündeki Audi S3’e rakip olacak.

Model yelpazesinin en tepesinde yer alacak olan A45 AMG modeli ise Mercedes-AMG patronunun yaptığı açıklamaya göre 400 beygirden fazla güç üretecek.

1

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın