Yeni nesil Opel Meriva ters açılan kapılara veda edecek

0

Almanya’daki testleri sırasında kameralara yakalan yeni Meriva, ne tam bir MPV ne de tam bir crossover görünüme sahip olacak gibi görünüyor. Selefine göre daha yüksek bir yapıya sahip olması beklenen modelin, bu test aracında kullanılan halojen farları ise kafalarda soru işareti bıraktı.

Yeni model ile birlikte ters açılan kapıların yerini klasik kapılar alacak olan Meriva’da, Opel’in yeni tasarım felsefesi benimsenmiş gibi görünüyor. Aracın ön tarafında, ızgara ve farlarda keskin çizgilerin hakim olacağı belli oluyor. Aracın arka tasarımına geçersek, yeni Meriva’nın Astra K ile benzer stop lambalara sahip olacağı tahmin edilirken, üçüncü stop lambası ise spoylere yerleştirilmiş.

MPV sınıfında şuan birçok rakibi bulunan Meriva’nın özellikle platform kardeşleri olacak olan Citroen C4 Cactus ve C3 Picasso karşısında neler yapacağı merak konusu. Geçtiğimiz günlerde görüntülenen kamuflajlı C3 Picasso’nun piyasaya çıktığında ise Meriva’dan daha ucuz bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Aynı platformları paylaşacak olmalarına rağmen, markaların araçlarında kendi motorlarını kullanacağı da gelen haberler arasında.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın