Yeni Porsche 911 GT2 RS modelinin resmi fotoğrafları sızdırıldı

0

Porsche, yeni 911 GT2 RS modelini Goodwood Hız Festivali’nde tanıtacağını duyurmasının ardından, yeni modelin resmi fotoğrafları sızdırıldı. 2017 E3 etkinliğinde ilk olarak karşımıza çıkan en hızlı 911, Forza Motorsport 7 oyunu ile birlikte tanıtılmıştı.

Yayınlanan görseller ile birlikte GT2 RS’in yeni aerodinamik parçalar ve özellikle ön bölümdeki geniş hava girişleri ile diğer 911 modellerinden ayrıldığını görüyoruz. Gövde de kullanılan mat siyah bileşenler ile birlikte araç çok daha agresif bir görünüme bürünmüş.

Porsche-911-GT2-RS-7Porsche dış tasarımda gösterdiği özeni iç mekana da taşımış, aracın iç mekanına baktığınızda bunun özel bir 911 olduğunu hemen anlıyorsunuz. Kırmızı ve siyah renklerin ağırlıkta olduğu Alcantara iç döşemelere arka taraftaki takla kafesi eşlik ediyor. Araçta yer alan ve Weissach pistine göndermede bulunan ‘WEISSACH RS’ logoları da sürücüsüne özel bir otomobilde olduğunu hatırlatıyor.

Porsche, yeni 911 GT RS modelinde yer alacak olan 3.8 litrelik çift turbolu motorun ne kadar güç üreteceği hakkında henüz bir bilgi vermedi ancak aracın yaklaşık olarak 700 beygir güce ve 750 Nm tork değerine sahip olacağı iddia edildi. Bu değerler ile birlikte aracın 0’dan 100 km/s sürate hızlanma süresinin 3 saniyeden az olması beklenirken aracın son hızının ise 341 km/s olacağı söyleniyor.

Porsche geçtiğimiz günlerde, üretilecek olan tüm 911 GT2 RS modellerinin hepsinin şimdiden satıldığını duyurmuştu.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın