2019 Fiat 500X yeni motorlarla geliyor

0

Mevcut Fiat 500X yaklaşık dört yıl önce aramıza katılmıştı. İtalyan marka geçen bu dört senenin ardından crossover modelini orta yaş makyajına tâbi tutma kararı almış.

Paylaşılan teaser görseli güncellenmiş modelin revize edilmiş ön yüzünde yeni aydınlatma elemanlarına sahip olacağını gösteriyor. Farlar özellikle iki parçalı göz kapaklarına benzeyen entegre LED aydınlatma grubu ile bezenmiş. Daha aşağıda ise yeniden düzenlenmiş sis farları ve onları çevreyelen dairesel LED farlar bulunuyor.

Görsel bunun dışında fazla birşey ortaya koymasa da yeni modelde yeni tamponların ve daha şık stop lambalarının kullanılması bekleniyor. Genel anlamda dramatik bir değişim beklemediğimiz Fiat 500X’in yakın zamanda yenilenen Jeep Renegade‘ye benzer bir makyaj operasyonu geçireceğini söyleyebiliriz.

Renegade’den bahsetmişken, bu iki modelin motor yelpazesini de paylaşacağını biliyoruz. Bunun sonucu olarak 500X’in giriş versiyonunda 120 beygir güç ve 190 Nm tork değerlerine sahip 1.0 litrelik 3 silindirli turbo beslemeli motor görev yapacak. Bunun dışında 150 ve 180 beygir güç üretebilen 1.3 litrelik dört silindirli ünite de seçenekler arasında yer alabilir.

İç mekanda yer alack değişiklikleri ise henüz bilmiyoruz ancak yapılan iddialara göre 2019 Fiat 500X yeni bir direksiyon simidi ve bilig-eğlence sistemi ile gelecek. Bunun dışında revize edilmiş döşeme seçenekleri dahil olmak üzere diğer güncelleştirmelerle de karşılaşabiliriz.

Alınan bilgilere göre 2019 Fiat 500X bu yılın sonbaharında yüzünü gösterecek. Fiat Chrysler Grubu’nun bu yılki Paris Otomobil Fuarı’na katılmayacağını duyurması ile birlikte yeni modelin tanıtımın tam olarak hangi tarihte yapılacağını ise henüz bilmiyoruz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın