BMW X7 kamuflajlarına veda ediyor

0

BMW X7’nin üretim tarihi yaklaşırken Bavyeralı üretici de aracın prototiplerinin testlerini daha az kamuflaj ile sürdürüyor.

X7 iPerformance Concept ile ilk ipuçları verilen model, büyük ön ızgarası ile tartışma yaratan ön yüzünü üretim modeline de taşıyacak gibi görünüyor. Görüntülenen model ayrıca sportif ön ve arka tamponlara sahip M Sport paketi ile donatılmış.

Arka bölümde de konseptin etkisini görüyoruz. Üretim versiyonunda konsept modele oldukça sadık kalacağı görülen BMW’nin konsept modelden ayrı olarak geleneksel yan aynalara ve kapı kollarına yer verdiğini görüyoruz.

Arka bölümde yer alan dikey ızgaraların üretim versiyonuna taşınmayacağı net bir şekilde görülürken aracın birbirine doğru uzanan yatay stop lambalarının büyük oranda korunduğunu söyleyebiliriz. Yeni modelde ayrıca tavana entegre spoyler ve krom çift egzoz çıkışı yer alıyor.5Markanın Güney Carolina’daki Spartanburg tesislerinde inşa edilecek olan X7’nin farklı motorlardan oluşan bir ürün yelpazesi ile sunulması bekleniyor. Henüz resmi olarak onaylanmamış olsa da BMW X7’de 335 beygir güç üreten 3.0 litrelik turbo beslemeli motorun yanı sıra 4.4 litrelik 445 beygire sahip turbo beslemeli ünitenin de görev yapacağı öngörülüyor.

Dizel ve şarj edilebilir hibrit versiyonların da seçenekler arasında olduğu konuşulurken M Performance modelinin yanı sıra X7 M hakkında da çeşitli iddialar mevcut.

2018’in sonuna doğru tanıtılması beklenen BMW X7’nin Kasım ayında düzenlenecek olan Los Angeles Otomobil Fuarı ile görücüye çıkacağını tahmin ediyoruz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın