Elektrikli BMW 3 Serisi’ni Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görebiliriz

0

BMW, elektirkli model yelpazesini genişletmeye hazırlanıyor. Gelen bir iddiaya göre BMW, Tesla Model 3’e rakip olacak olan elektrikli bir 3 Serisi’ni Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtmayı planlıyor.

Araç hakkında gelen bilgiler oldukça kısıtlı ancak elektrikli modelin yaklaşık 400 km menzile sahip olacağı söyleniyor. Eğer bu rakam doğru ise yeni modelin 350 km menzile sahip olan Model 3’e önemli bir rakip olacağı aşikar.

3-serisiAracın konsept bir model mi yoksa üretim modeli olacağı henüz netlik kazanmadı ancak elektrikli modelin yeni nesil 3 Serisi’ni baz alması bekleniyor. Yeni nesil 3 Serisi, BMW’nin yeni CLAR platformu üzerinde yükselecek ve yeni platform ile birlikte 6 cm daha uzun olurken yaklaşık 40 kg daha hafif olacak.

Elektrikli modelin yanı sıra BMW’nin en az iki adet plug-in hybrid model üzerinde çalıştığı da bildirildi. Hibrit modellerin 50 km menzile sahip olması beklenirken BMW’nin 3, 4 ve 6 silindirli benzinli ve dizel motorlara eşlik edecek elektrikli bir ünite ile bu versiyonları kullanabileceği öğrenildi.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın