Elektrikli Opel Corsa 2020’de geliyor

0

Yeni nesil Opel Corsa, 2019 yılında üretilmeye başlanacak. Aracın elektrikli versiyonunun ise 2020 yılında geleceği Opel tarafından onaylandı.

Elektrikli Corsa, PSA’nın İspanya’daki Zaragoza fabrikasında standart Corsa modelleri ile birlikte üretilecek. Bu açıklama, Zaragoza fabrikasındaki maaliyetlerin azaltılması ve üretim sahasına daha fazla yatırım yapılması antlaşmasının üzerine gerçekleşti,

Opel CEO’su Michael Lohscheller, “Zaragoza tesisi için bu önemli bir adım ve yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor.” ifadelerini kullandı. opel_corsa_35PSA’nın Opel’i satın almasının ardından markanın süpermini modeli Corsa’nın üretimi de bir yıl ertelenmişti. Yeni  model böylelikle yeniden geliştirilecek ve PSA’nın mimarisine geçiş yapacak.

2020 yılında yeni elektrikli Corsa’nın yanında marka, 3 farklı elektrikli veya elektrik destekli model daha çıkaracak. Grandland X‘in plug-in hybrid versiyonu bu modellerden biri olurken bir diğer model ise tamamen yeni bir SUV olacak.

Opel’in son stratejik planına göre, şirket 2020 yılına kadar 9 yeni model çıkaracak ve Avrupa piyasasında sunduğu modellerin tamamı 2024 yılına kadar elektrikli bir versiyona kavuşacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın