Lotus, 2020 yılına iki yeni model sığdıracak

0

Lotus CEO’su Jean-Marc Gales, markanın 2020 yılında iki yeni spor otomobil tanıtacağını duyurdu.

Car dergisine konuşan Gales, yeni modellerden birinin mevcut araçlardan birinin yerine geleceğini söyledi. Yöneticinin bu açıklaması ile birlikte akıllara Elise, Exige ve Evora modelleri geldi. Model özelinde konuşmayan Gales, daha önce yaptığı bir açıklamada ise mevcut Elise modelinin ABD pazarında sunulamadığı için yeni bir Elise modeli üzerinde çalıştıklarını belirtmişti.

Yeni model hakkında konuşmaktan kaçınan Gales, markanın alüminyum gövdesinin ‘hafiflik, dayanıklık ve uzun ömür konusunda referans noktası’ olmaya devam edeceğini söylemekle yetindi.Lotus Eliseİkinci model ise pist odaklı olacak ve 3-Eleven modelinin yerini dolduracak. Gales, karbon fiber gövdeye sahip olacak olan modeli ise ‘oldukça saf’ olarak nitelendirdi.

Gales, her iki modelin “tasarım ve aerodinamik açısından kesinlikle çarpıcı ve muhteşem” olacağını sözlerine eklerken ayrıca, araçların iniş ve binişler çok daha pratik olacağını belirtti.

Her iki modelde de Volvo ve Geely’den parçalar kullanılmaı beklenirken ortak motor kullanımı konusunda ise Gales herhangi bir açıklama yapmadı. Bununla birlikte, Volvo modellerinde kullanılan bilgi-eğlence sistemlerinin spor araçlara uygun olmadığının altını çizen yönetici, başka bir sistemin kullanılacağını belirtti.

Gales, spor otomobiller dışında Lotus’un ilk SUV modeli hakkındaki soruları yanıtsız bırakırken yeni modelin 2021 veya 2022 yılında yollarda olması bekleniyor.

Not: Lotus Elise görselleri kullanılmıştır.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın