Makyajlanan 2019 Hyundai i30 yeni dizel motora kavuşuyor

0

Piyasaya çıkalı henüz iki yıl olmamışken Hyundai, i30 modelini 2019 model yılı için sürpriz bir kararla makyaj operasyonuna tâbi tutmaya karar verdi. Hatchback ve station wagon karoserlerde uygulanacak olan bu güncelleme ile araçlar yeni Euro 6d Temp emisyon standartlarına uygun Smartstream 1.6 litrelik dizel motorların yanı sıra ufak kozmetik yenilikler ve yeni bağlantı sistemleri ile gelecek.

Yeni güç aktarma organı ile en son emisyon standartlarına uyacak olan i30 ailesi, 1.6 litrelik turbo dizel ünitenin 96, 116 ve 136 beygirlik seçeneklerini kullanabilecek. Giriş seviyesinde 6 ileri manuel şanzımanla sunulan güç ünitesinin diğer versiyonları ise 7 ileri çift kavramalı 7DCT şanzıman ile de tercih edilebilecek.

Yeni dizel ünitenin en ekonomik versiyonu 100 km’de 3.8-3.9 litrelik tüketim bandında yer alırken 99-104 g/km’lik emisyon değeri sunuyor. Tüm Smartstream motorlarının azot oksit emisyonlarının azaltılmasına katkıda bulunan egzoz sıvısı arıtma sistemlerine sahip olduğu belirtildi. Diğer taraftan, tüm i30 ailesinin benzinli motorları da artık parçacık filtresiyle yollara çıkacak.ddf5896c-2019-hyundai-i30-5-door-14Yeni dizel motorun yanı sıra i30’da yeni bir ön tampon ile gelen bir tasarım güncellemesi de yer alıyor. Bu tampon tasarımı sizlere tanıdık gelebilir çünkü bu tampon i30 Fastback modelinde kullanılanla aynı.

Koreli üretici, yeni tampon ile birlikte i30 ailesinin tasarımlarının artık daha uyumlu hale geldiğini aktardı. Tüm bunların dışında yeni i30 hatchback ve i30 Wagon Stellar Mavi ve Olivine Gri adı verilen iki yeni renk seçeneğine de kavuşmuş.

Son olarak, Hyundai i30 ailesi bundan böyle Android Auto ve Apple CarPlay destekli 8 inçlik dokunmatik ekrana sahip Display Audio bilgi-eğlence sistemi sunacak. Kullanıcılar bu sistemi dokunmatik ekranın yanı sıra ses komutları ve direksiyon üzerindeki düğmeler aracılığıyla da kontrol edebilecek.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın