Makyajlanan Mercedes-AMG C63 S Coupe hünerlerini sergiliyor

0

Mercedes-Benz, geçtiğimiz günlerde makyajlı C-Serisi Coupe ve Convertible modellerinin New York Otomobil Fuarı’na geleceğini açıklamıştı. Alman marka, yaptığı son paylaşım ile New York’ta C63 S Coupe modelinin makyajlı versiyonunun da olacağını duyurdu. Yapılan iddialara göre bu fuarda yenilenen C63 Sedan’ı görme ihtimalimiz de mevcut.

Makyajlanan model hakkında fazla birşey bilinmiyor ancak C63 S’in Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan makyajlı Sedan ve Coupe versiyonlarının yolundan gitmesi bekleniyor. Performanslı modelde, diğer kardeşlerinde olduğu gibi yeni tamponların yanı sıra aydınlatma ünitelerinin grafiklerinin de değişeceğini söyleyebiliriz.

İç mekanda ise daha fazla yenilik bizleri bekliyor olacak. Makyaj operasyonu ile birlikte yeni bir direksiyon simidi, güncellenmiş dokunmatik kontrol ünitesi ve 12.3 inçlik dijital gösterge ekranı yeni C63 S’te yerini alacak.

AMG C63’te ayrıca yeni döşeme seçenekleri ve güncellenen baş-üstü gösterge ekranı da yenilikler arasında olacak. Bunların dışında yeni 10.25 inçlik bilgi-eğlence sistemi ekranı ve koltuk ısıtmasını aktif hale getirme gibi yeni işlevlere kavuşan sesli komut sistemi de Mercedes-AMG C63 S’te yer alacak.

Güvenlik sistemleri konusunda da gelişme kaydedecek olan araçta Aktif Acil Durum Asistanı ve Aktif Şerit Değiştirme Asistanı ile Aktif Direksiyon Asistanı gibi sistemlere yer verilmesi bekleniyor. Ayrıca aracın daha geniş bir görüş mesafesine sahip olması için yeni kamera ve radar sistemlerine de yer verilebileceği gelen haberler arasında.

Yeni modelde 4.0 litrelik turbo beslemeli V8 motorda herhangi bir güç artışının olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor. Standart model, 475 beygir güç ve 648 Nm torka sahipken AMG C63 S, 510 beygir ve 698 Nm tork değerleri ile göz dolduruyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın