Makyajlı Mercedes-AMG S63 Cabrio görüntülendi

0

Mercedes-Benz S-Serisi makyajlanmaya hazırlanırken, Mercedes-AMG S63 Cabrio da yapılan makyajdan nasibini alacak.

S63, Nisan ayında makyajlanacak olan S-Serisi gibi küçük bir görsel makyaj geçirecek. Makyajlı versiyon, yapılan testler sırasında şirketin Nürburgring tesisleri çevresinde görüntülendi.

Görsel olarak en büyük değişiklik aracın ön bölümünde gerçekleşecek. Tıpkı AMG GT R’daki gibi kavisli ve dikey çizgili bir ön ızgaraya kavuşacak olan model, daha büyük hava girişlerine sahip yeni bir ön tampona da sahip olacak. Aracın arka tamponunda da yenilikler beklenirken, aydınlatma elemanlarında ufak değişiklikler bizleri bekliyor.

Makyajlı versiyon kardeşlerinde olduğu gibi yeni otonom sürüş sistemlerini de beraberinde getirecek.

Kaputun altında ise 577 beygirlik 5.5 litrelik V8 motora yapılacak güncelleştirmeler ile birlikte küçük bir güç artışı bekleniyor. Mercedes-AMG, S63 modelini model gamının en tepesinde bulunan V12 motorlu S65’in sınırlarına sokmamaya çalışıyor.

Makyaj operasyonunun ardından, S-Serisi Coupe’nin giriş versiyonu S400 modeli yeni çift turbolu 3.0 litrelik düz altı silindirli motora kavuşacak.  S500 modellerinin coupe ve cabrio versiyonları ise elden geçirilen 4.0 litrelik çift turbolu V8 motor ile yollarına devam edecekler.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın