Makyajlı Volkswagen Passat bu yıl tanıtılacak

0

Volkswagen, 2014 yılından beri yollarda olan sekizinci nesil Passat modelini güncellemek istiyor. Makyajlı modelin ilerleyen aylarda tanıtılması planlanırken aracın 2019 yılında yollarda olması bekleniyor.

Şirketin yıllık medya konferansında Başkan Herbert Diess tarafından duyurulan 2019 Volkswagen Passat, dokuzu sadece Çin pazarına yönelik olmak üzere markanın sunacağı 22 yeni modelin arasında yer alacak.

Makyajlanacak model hakkında fazla bir bilgi vermeyen Diess, “Yeniden tasarlanan Passat, Avrupa için yapı taşlarından biri. Her zamanki gibi Passat’ın Variant ve hibrit versiyonları da mevcut olacak. Ve yıl sonunda, kompakt şehir SUV’umuz T-Cross, bu modeli takip edecek.” ifadelerini kullandı.volkswagen_passat_r-line_1Markanın diğer modelleri ile birlikte MQB platformunu paylaşan B8 Passat’ın makyajlı versiyonu büyük ihtimalle yenilenen aydınlatma elemanları ile karşımıza çıkacak. İç mekanın da elden geçirilmesi beklenirken makyaj operasyonu, birkaç teknik güncellemeyi de beraberinde getirecektir.

Bunlarından dışında yeni nesil Jetta‘nın tamamen elektrikli versiyonu da bu yılın sonunda Çin’de tanıtılacak. Bu model, yerel olarak üretilen e-Golf ve uzun dingil mesafeli hibrit Tiguan ile birlikte markanın elektrik destekli otomobil gamını oluşturacak.

Bu yılın en çok beklenen otomobillerinden olan yeni Touareg‘i de 23 Mart’ta görücüye çıkaracak olan Volkswagen, SUV atağını 2020 yılında piyasaya sürülmesi beklenen T-Roc Cabriolet ile sürdürecek.

Not: Mevcut Volkswagen Passat görselleri kullanılmıştır.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın