Volkswagen T-Cross, Paris Otomobil Fuarı’na gelebilir

0

Geçtiğimiz yıl T-Roc modelini tanıtan Volkswagen, daha küçük SUV modeli T-Cross için de artık son aşamaya geldi.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan T-Cross Breeze Concept ile ipuçları verilen küçük SUV modelin bu yılın son çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor. T-Cross’un üretim versiyonu ise 2018 Paris Otomobil Fuarı’nda karşımıza çıkabilir.

Diğer Volkswagen Grubu otomobilleri gibi MQB platformunu kullanacak olan model Volkswagen Polo ve Seat Arona ile birçok ortak parçaya da ev sahipliği yapacak.

Çeşitli dizel ve benzinli motorların kullanılması beklenen modelin 75 ile 115 beygir arasında farklı güçlere sahip olacağı belirtiliyor. 6 ileri manuel veya çift kavramalı şanzıman ile birlikte tercih edilebilecek olan modelin plug-in hybrid bir versiyonunun da olacağı gelen haberler arasında.VW-T-Cross-Breeze-Concept-4Dört tekerlekten sürüş sisteminin sunulması beklenmeyen aracın tasarım anlamında ağabeyi T-Roc ile büyük oranda benzeşmesi muhtemel görülüyor. Bunun dışında Volkswagen, yeni küçük SUV modelinde birçok kişiselleştirme seçeneği sunmayı planlarken bunların arasında farklı tavan rengi de bulunacak.

Her geçen gün gelişen SUV piyasasına yeni bir soluk getirmek isteyen T-Cross, Nissan Juke, Peugeot 2008 ve platform kardeşi Seat Arona  gibi modellere rakip olacak.

Bu küçük SUV modelden önce Volkswagen, yeni nesil Touareg‘i de bu ilkbaharda piyasaya sürmeyi planlıyor. Yeni tasarım ve güç üniteleri ile gelecek olan modelin Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın