Mercedes-AMG A45’ten yılbaşına özel teaser

0

Mercedes-AMG, sabırsızlıkla beklediğimiz yeni A45’in teaser videosu için yılbaşı teması tercih etmiş. Marka tarafından, “herhangi bir yılbaşı videosu değil” başlığıyla paylaşılan video ilk olarak geleneksel Noel şarkıları ile başlarken, yüksek performanslı hatchback’in piste çıkmasıyla birlikte işler oldukça değişiyor.

Renkli bir kamuflaj ile piste çıkan Mercedes-AMG A45, daha önce tanıtılan kardeşi A35 ile benzerlikler taşıyor ancak sportif model, sahip olduğu panamericana ızgara ve dört çıkışlı egzoz sistemiyle biraz daha agresif bir görüntü ortaya koyuyor. Özgün alaşım jantlara sahip olan modelde yer alan spoyler ise A35 ile aynı görünüyor.

Paylaşılan video her ne kadar renkli görüntüler ortaya koysa da araç hakkında fazla bir fikre sahip olamıyoruz. Ancak, Mercedes-AMG CEO’su Tobias Moers daha önce yaptığı açıklamalarında, yeni model 2.0 litrelik motorundan 400 beygirden fazla güç üreteceğini belirtmişti. Bu da yeni A45’in A35’ten az 94 beygir fazla güce sahip olacağını gösteriyor.e3e05968-mercedes-amg-a45-teaser-video-2Daha güçlü motorun yanında, A35 modelin kullanılan 7 ileri şanzımanın aksine A45 AMG’de 8 ileri çift kavramalı bir vites kutusuna yer verilecek. Daha fazla güç ve daha fazla vites sayısı ile birlikte A45, 0’dan 100 km/s sürate 4.7 saniyede çıkan ve son hızı 250 km/s olarak belirlenen kardeşi A35’in kolayca önüne geçecektir.

4Matic dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatılacak olan yeni A45’te ayrıca Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe‘de kullanılana benzer tamamen yeni bir drift sistemi de yer alacak.

Tüm bunların yanı sıra, Moers yaptığı açıklamada yeni A45’i selefiyle karşılaştırıldığında ‘inanılmaz’ bir şasiye sahip olduğunu belirtti. Yeni modelin ayrıca çok daha rijit ve konforlu olacağının da özellikle altı çizildi.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın