Mercedes-AMG GT 63S Edition 1 süper otomobilleri kıskandıran performansıyla geldi

0

Cenevre Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkması ile birlikte tüm dikkatleri üzerine toplayan Mercedes-AMG GT 4-door Coupe,  Edition 1 versiyonu ile tekrar karşımıza çıkıyor.

Modelin en güçlü versiyonu, sahip olduğu 4.0 litrelik turbo beslemeli V8 motorundan 639 beygir güç ve 900 Nm tork elde edebiliyor. Performanslı lüks sedan model, 9 ileri otomatik şanzıman ile gücünü 4Matic dört tekerlekten çekiş sistemine iletiyor.

0-100 km/s hızlanmasını 3.2 saniyede tamamlayan Mercedes-AMG GT’nin son hızı ise 315 km/s. Bu değerleri Ferrari 488 GTB ile kıyaslarsak, 0-100 km/s süresinde sadece 0.1 saniye geride kalan AMG GT’nin azami hızı İtalyan modelin yalnızca 15 km/s altında kalıyor.2019-mercedes-amg-gt-63-s-edition-1-2Bu değerleri araç ilk tanıtıldığında zaten biliyorduk ancak Edition 1’i farklı kılan birçok detay yer alıyor. Designo Graphite Grey Magno adı verillen gri renge ek olarak kaputun üzerinde, tavanda ve yan panellerde yer alan Graphite Gri spor çizgileri ile araca farklı bir hava kazandırılmış. AMG Aerodinamik Paketi ile sürtünme katsayısı düşürülen ve yere basma kuvveti arttırılan aracın tasarımı 21 inç boyutundaki çapraz kollu jantlar ile tamamlanmış.

İç mekana geçtiğimizde hafızalı AMG Multicontour spor koltuklar bizleri karşılıyor. Magma Grisi ve Siyah renkli yüksek kalite Nappa deri döşemelerin kullanıldığı araçta karbon fiber detaylar ve kontrast sarı dikişler oldukça şık görünüyor. Bunların dışında, dikişler ile uyumlu sarı emniyet kemerlerinin kullanıldığı GT’de AMG kapı eşikleri ve  özel paspaslara yer verilmiş.

Mercedes-AMG, bu haftasonu Nürburgring’deki ADAC Zürih Yarışında yeni GT 63 S Edition 1’i tanıtacak. Bu tanıtımın ardından yeni model için siparişler yaz aylarında Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinde alınmaya başlanacak, ilk teslimatların ise Eylül ayında ulaşması bekleniyor.

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın