Mercedes-Benz X-Serisi’nden ilk teaser

0

Mercedes-Benz, 18 Temmuz’daki resmi tanıtımı öncesinde X-Serisi adını verdiği yeni pick-up modelinin teaser görüntülerini yayınladı. Daha önce tanıtılan konsept X-Serisi modelleri baz alınarak üretilen araçta lüks ve pratikliğin bir arada sunulması hedeflenmiş.

Yayınlanan ön tanıtım videosunda araç hakkında fazla bir ayrıntıya ulaşamıyoruz ancak aracın LED farlarını ve dik bir yapıya sahip iki çıta ile ayrılmış ön ızgaraya sahip olduğunu görebiliyoruz. Arka tarafa doğru baktığımızda ise aracın omuz çizgisinin kabine doğru yükseldiğini söyleyebiliriz. Aracın pencerelerini çevreleyen metal çıtalar ve alaşım jantlar da videoda dikkatimizi çeken diğer ayrıntılar. Aracın stop lambalarında ise dikey konumlandırılmış LED aydınlatma elemanları bulunuyor. Araçta yer alan şişkin çamurluklar ve takla barı aracın sportif karakterine katkıda bulunuyor.

MB-X-Xlass-6Mercedes-Benz, araç hakkında ayrıntı vermekten kaçınıyor ancak aracın Nissan Navara ve Renault Alaskan ile aynı altyapı üzerinde yükseldiğini biliyoruz. Bu araçlardan tasarımı ile tamamen ayrılacak olan model müşterinin isteklerine göre farklı süspansiyon ayarları ve çok daha lüks bir iç mekan ile birlikte gelecek.

Araç hakkında detaylı bilgiler olmamasına rağmen aracın 4 ve 6 silindirli motorlar ile birlikte sunulması öngörülüyor.  Araçta arkadan çekişin standart olarak sunulması beklenirken dört tekerlekten çekiş sisteminin ise opsiyon listesinde yer alacağı gelen haberler arasında.

Mercedes-Benz, yeni modelini Ford ve Chevrolet gibi güçlü markaların bulunduğu Amerika pazarına sunmakta kararsız. Marka, aracı bu pazarda sunup sunmayacağına yapılan araştırmalardan sonra karar verecek gibi görünüyor.

Not: Mercedes-Benz X-Serisi Concept görselleri kullanılmıştır.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın