Renault, Cenevre’ye yeni Clio, Twingo ve özel Dacia versiyonlarını getiriyor

0

Yaklaşan Cenevre Otomobil Fuarı’nı ziyaret edenler, tamamen yeni Renault Clio’yu ve güncellenmiş Twingo’yu ve Dacia’nın en yeni Ultimate özel versiyonlarını yakından görme fırsatına sahip olacaklar.

 CMF-B mimarisi üzerinde yükselen beşinci nesil Renault Clio, Renault’un yeni tasarım felsefesine kavuştu. Genel boyutlar selefine kıyasla daha küçük olsa da Fransız üretici, yeni Clio’nun arkadaki yolcular için daha geniş bir oturma alanı ve daha büyük bir bagaj sunduğunu iddia ediyor.

Renault’un dünya çapında en çok satan modeli, iç mekanıyla da önemli bir sıçrama kaydetmiş gibi görünüyor. Yüksek kaliteli malzeme ve yeni gösterge paneli ile süperminiye premium havası katmış. Tüm bunlara ek olarak 9.3 inç boyutundaki bilgi-eğlence ekranı da oldukça dikkat çekici görünüyor.d7a01cc3-2019-renault-twingo-40Cenevre’de görücüye çıkacak bir başka yenilik ise makyajlanan Twingo olacak. 2019 model yılı ile birlikte yeni bir ön yüze kavuşan küçük hatchback model, hem atmosferik hem de turbo beslemeli versiyona sahip 1.0 litrelik motorlarla birlikte sunuluyor.

Yeni Twingo’nun iç mekanı da, yeni bir orta konsol, Android Auto ve Apple CarPlay ile uyumlu iki yeni bilgi eğlence seçeneği ve kapaklı bir torpido gözü ile güncellenmiş.

Öte yandan Dacia, Duster, Logan ve Stepway modellerinde bulunacak olan Ultimate adlı özel versiyonunu tanıtacak. Marka ayrıca boya paletine Fusion Kırmızı ve Highland Gri olmak üzere iki yeni renk eklemiş.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın