Seat’ın 7 koltuklu SUV’u Tarraco’dan son teaser

0

Seat, 18 Eylül’de resmi olarak tanıtılacak olan Tarraco’nun kamuflajlı testlerinden son bir kesit paylaştı. İspanyol markanın SUV modeli Ateca’nın üzerinde konumlandırılırken kuzenleri Volkswagen Tiguan Allspace ve Skoda Kodiaq gibi 7 koltuklu oturma düzeni ile daha fazla iç mekan ve oturma alanı sunuyor.

Daha dinamik bir tasarımla karşımıza çıkacak olan Tarraco, gösterişli ön bölümü ve belirgin omuz çizgisiyle de sportif karakterini destekliyor. Arka bölümde ise stop lambaları LED bir şerit ile birbirine doğru uzanacak.

Paylaşılan teaser görüntüsünde, Seat’in Gelişim, Patentler ve İnovasyon şefi Stefan Ilijeviç, “Yeni Seat Tarraco’nun direksiyonundaki duygular oldukça etkileyici. Çok dinamik ve aynı zamanda kendinizi güvende hissetmenizi sağlıyor.” ifadeleriyle araca olan güvenini dile getirdi. Otomobil üretici ayrıca Tarraco’nun üçüncü koltuk sırası kullanılmadığı zamanlarda bagaj hacminin 760 litreye ulaştığını doğruladı.5884688b-seat_tarraco_06Off-road özellikleriyle de öne çıkacak olan Seat Tarraco, %70’e varan eğimlerde kendi kendine frenleme yaparken %85’lik yanal eğimlerle bile başa çıkabiliyor. Seat, yeni Tarraco ile birlikte iki yeni sürüş asistanı sistemini de tanıtacak. Rollover Assist sistemi de bunlardan biri olacak.

Yeni Seat Tarraco’da 6 farklı sürüş modu yer alırken ayrıca adaptif süspansiyon sistemi de opsiyon listesinde yer alacak.

Motor seçeneklerine gelirsek, Tarraco’da kuzenlerinde olduğu gibi 1.4 ve 2.0 litrelik turbo benzinli TSI ünitelerin kullanılması bekleniyor. Dizel cephesinde ise 2.0 litrelik TDI motor görev yapacak. Bu motorlar farklı güç seçenekleri ile müşteriler tarafından tercih edilebilecek.

Seat, yeni SUV modeli Tarraco’yu Tarragona’da yapılacak özel bir etkinlik ile 18 Eylül’de tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni SUV modelin tanıtımı ile birlikte araç ile ilgili daha fazla ayrıntılı bilgiye ulaşacağız.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın