18 Eylül’de tanıtılacak olan Seat Tarraco’dan yeni teaser

0

Seat, 18 Eylül’de lansmanını yapacağı yeni orta boy SUV modeli Tarraco‘yu neredeyse hazır hale getirdi. İspanyol merkezli marka yeni SUV’unu dünyaya göstermeden önce, on otomobilseveri Martorell tesislerinde ağırlayarak yeni modele bir ön bakış atmalarına olanak sağladı.

İspanya, Almanya, Fransa, İtalya ve İngiltere’nin de aralarında bulunduğu farklı ülkelerden gelen hayranlar, yeni Tarraco’yu “bekledikleriden çok daha büyük” ve “günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek zarif bir siluet” olarak tanımladılar.

Volkswagen’in MQB platformu üzerinde yükselecek olan Tarraco, 7 koltuklu oturma düzeni ile de tercih edilebilecek. Arona ve kompak SUV Ateca‘dan daha büyük boyutlara sahip olacak olan yeni modelin Skoda Kodiaq ile benzer boyutlarda olacağını tahmin ediyorsunuzdur.05aaa85c-seat-tarraco-preview-2Platform kardeşinin yanı sıra Hyundai Santa Fe, Renault Koleos, Nissan X-Trail gibi modellerle pazar yarışına girecek olan yeni modelin bir Seat olduğu, markanın imzası niteliğinde olan üçgen formlu LED farlara sahip ön yüzü ile hemen farkediliyor.

İç mekanında da kardeşi Ateca’dan izler taşıması beklenen Tarraco’da yüzer bir bilgi-eğlence ekranının yanı sıra dijital gösterge panelinin de yer alacağını düşünüyoruz.

Yeni SUV model ilk olarak 1.4 ve 2.0 litre olmak üzere iki farklı benzinli motorla satışa sunulacak. Her birinin iki farklı güç seçeneğine sahip olmasını beklediğimiz güç ünitelerinin dışında 2.0 litrelik TDI dizel motorun da 3 farklı versiyon ile sunulacağı iddia ediliyor.

Tanıtımına iki aydan kısa bir süre kalan Seat Tarraco‘nun 2018 yılının sonunda Avrupa ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın