Volkswagen, T-Cross’un testlerine başladı

0

Volkswagen, yakında tanıtılacak olan T-Cross modelinin testlerine başladı. Prototip modelde uygulanan az miktarda kamuflaj sayesinde aracın köşeli hatlarını da net bir şekilde görme fırsatı yakaladık. Volkswagen’in Avrupa pazarında sunduğu dördüncü SUV model olan T-Cross, T-Roc modelinin altında konumlandırılacak.

Resmi tanıtımı Ekim ayında yapılacak Volkswagen T-Cross prototipinde, ağabeyi T-Roc’a benzer aydınlatma elemanları ve tamponlar kamuflaj malzemeleri ile kaplanmış. Daha önce paylaşılan resmi görsellerde aracın kare formlu stop lambalarının ince bir şerit ile birbirine doğru uzandığını görmüştük.

Şirketten alınan bilgilere göre küçük SUV model 4.107 mm uzunluğu ve 1.558 mm yüksekliği ile Polo’dan biraz daha büyük boyutlara sahip olacak. Tıpkı diğer küçük Volkswagen modellerinde olduğu gibi MQB A0 platformu üzerinde yükselecek olan T-Cross’un geniş bir iç mekanın yanı sıra 455 litrelik bagaj hacmiyle de sınıfında liderliğe oynayacağı gelen haberler arasında.VW-T-Cross7Nissan Juke ve Renault Captur gibi modeller ile rekabet edecek olan T-Cross’ta 3 adet benzinli ve 1 adet dizel motor görev yapacak. 95 ve 115 beygirlik iki farklı versiyonla sunulacak olan 1.0 litrelik turbo benzinli TSI motorun yanı sıra daha fazla güç isteyenler için ise 150 beygir güç üretebilen 1.5 litrelik 1.5 TSI motor seçenekler arasında yer alacak. Yeni modelde sunulacak tek dizel motor ise 95 beygirlik TDI ünite olacak.

Tüm motor seçeneklerinde manuel veya çift kavramalı şanzımanla tercih edilebilecek olan T-Cross sadece önden çekişli olarak satın alınabilecek.

Volkswagen, T-Cross’un üretim versiyonunu Ekim ayında ortaya çıkarmasının ardından 2019 yılının ilk çeyreğinde ise Avrupa pazarında satışa sunacak.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın