Volkswagen’den kompakt crossover: T-Roc

0

Üç sene önce Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldığında büyük yankı uyandıran Volkswagen T-Roc Concept üretilmeye hazırlanıyor.

Son zamanlarda patlayan SUV piyasası tüm markaları SUV model ağlarını genişletmeye zorlamıştı. Volkswagen de bu akıma kapılarak Tiguan Allspace ve Atlas modellerini çıkarmasının ardından, küçük bir SUV modele yöneldi.

Jeep Renegade ve Nissan Juke gibi modelleri gözüne kestiren Volkswagen, T-Roc modeli ile bu sınıfta şansını deneyecek. Dört tekerlekten çekiş sisteminin opsiyonel olarak sunulması beklenen küçük SUV modelin 2017 yılının ikinci yarısında üretime geçmesi planlanıyor.

Avrupa’da satışa sunulmasının ardından aracın 2019 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde de satışa çıkacağı gelen bilgiler arasında.

Polo altyapısı kullanılarak üretilecek olan araç MQB platformu üzerinde yükselecek. Ağustos ayında tanıtılması beklenen aracın, Eylül ayında düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yerini almasını bekliyoruz.

Aracın üretim yeri henüz netlik kazanmazken, 3 fabrika yeni aracın üretimi için öne çıkıyor. A.B.D’de yer alan Chattanooga fabrikası, Meksika’daki Puebla fabrikası ve Volkswagen’in Portekiz’deki tesisleri T-Roc modelinin üretimi için seçenekler arasında.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın