Yeni Audi A6, Cenevre’de görücüye çıkacak

0

Audi, geçtiğimiz ay yeni nesil A6 modelinin tanıtımı için bir film yarışması düzenleyeceğini duyurmuştu. Alman marka, şimdi ise bu yarışma hakkında yeni detaylar paylaştı.

Yarışmaya katılanlar arasından seçilecek olan en iyi fikri sunan 6 aday 15 Ocak’ta Ingolstadt’da yeni A6 modelini deneyimleyecekler. O güne kadar aracın tanıtılmayacağı belirtilirken düzenlenecek olan etkinliği halka açık olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Belirlenen 6 film yapımcısına projelerini gerçekleştirmek için 15.000 Euro verilecek ve 12 Şubat’a kadar filmlerini tamamlamaları istenecek. En iyi 3 yapım ise Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. Büyük ihtimalle yeni modeli de ilk kez İsviçre’de göreceğiz.Audi-A6-productionlights-14Yeni modelleri konusunda oldukça ağzı sıkı davranan markanın yetkilileri, yeni A6’da yer alacak özellikler için A7 Sportback modeline göz atmamızı öneriyor. Yeni A7 modelinde dikkat çeken en önemli detaylar arasında ise 12.3 inçlik dijital gösterge tablosu ve orta konsola yerleştirilen iki adet dokunmatik ekran bulunuyor.

Yeni A6’da Bang&Olufsen müzik sisteminin de sunulmasını bekleyebiliriz.Bunun dışında A8 modeli ile otonom sürüş konusunda büyük bir atılım yapan Audi’nin A7 modelinin ardından A6’da da gelişmiş sürüş sistemlerine yer vermesi kaçınılmaz olacaktır.

Yeni modelin kaputunun altında ise çeşitli 4 ve 6 silindirli motor seçeneklerinin bulunacağına inanıyoruz. Motor seçenekleri arasında 3.0 litrelik V6 TFSI motorun olacağı da gelen haberler arasında. A7’de de kullanılan bu motor 340 beygir güç ve 500 Nm tork değerlerine sahip.  0’dan 100 km/s hıza 5.3 saniye çıkabilen coupe forml sedan modelin azami sürati ise 250 km/s ile sınırlandırılmış.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın