Yeni Audi A6’nın görselleri sızdırıldı

0

Yeni Audi A6‘nın görselleri Cenevre Otomobil Fuarı’ndan önce internete sızdırıldı. Evrimsel tasarımı ortaya koyan görsellerin gerçekliği ise henüz onaylanmadı.

Sızdırılan görsellere baktığımızda yeni model, A7, A8 ve daha küçük A4 ile büyük benzerlik taşıyor. Geniş bir ön ızgaraya ev sahipliği yapan araçta DRL LED farlara yer verilmiş. Arka bölümde de benzer tasarım detaylarına yer verilmiş. Aracın stop lambaları yeniden tasarlanırken far grubu birbirine krom bir şerit ile birleştirilmiş. Aracın çift egzoz çıkışı ise arka difüzöre yerleştirilmiş.

Yeni A6’nın iç mekanı da geçtiğimiz günlerde gözler önüne serilmişti. A7 modeline benzer bir çift ekranlı konsol düzenine sahip olan araç iç mekanının diğer ayrıntılarını da yine bu modelle paylaşıyor.2019-audi-a6-2Audi’nin diğer modellerinde olduğu gibi A6’da da birçok sürücü asistanı sistemine yer vermesi bekleniyor. Seviye 3 otonom teknolojilerine sahip olacağı söylenen modelde çeşitli 4 ve 6 silindirli motorlar görev yapacak.

Benzinli ve dizel motorlarla yollara çıkması beklenen yeni A6’nın ilerleyen dönemde ise şarj edilebilir hibrit versiyona kavuşacağı da gelen haberler arasında. S6 ve model gamının tepesinde yer alacak RS6’nın da daha sonra tanıtılması bekleniyor.

Sedan karoserinin dışında station wagon versiyonun da model gamına katılması beklenirken Mercedes-Benz E-Serisi All Terrain ve Volvo V90 Cross Country modellerine rakip olacak A6 Allroad da seçenekler arasında olacaktır.2019-audi-a6-3

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın