Yeni nesil 3 Serisi’ni 2018 yılı içerisinde tanıtmayı planlayan BMW, aracın testlerine devam ediyor.

Slovenya’da yapılan testler sırasında görüntülenen araçta kullanılan ağır kamuflaj dolayısıyla araç hakkında fazla bir şey söylemek oldukça güç ancak araç üzerine yansıyan güneş ışınları sayesinde aracın profilinde yer alan karakteristik çizgiler net olarak görülüyor. 5 Serisi’nden izler taşıması beklenen aracın mevcut modele göre daha dinamik bir tasarıma sahip olacağını söyleyebiliriz.

Aracın iç mekanı hakkında ise daha fazla şey biliyoruz. Yeni nesil 3 Serisi’nin daha önce çekilen casus görüntüleri ile iç mekanı daha net bir şekilde görmüştük. Yeni bir dijital gösterge paneline kavuşacak olan araç yeni vites topuzunu da beraberinde getirecek.Aracın güç ünitelerine değinecek olursak, G20 kasa kodlu 3 Serisi’nde görev yapacak çeşitli benzinli ve dizel motorların yanında en azından bir adet elektrikli versiyonun da model gamında olması bekleniyor.

Casus çekimler sırasında kameralara bir de MINI prototipi yakalandı. Bu model hakkında şimdilik fazla bir şey söylemek güç ancak uygulanacak olan hafif bir makyaj operasyonunun ve güç ünitelerinde yapılacak olan iyileştirmelerin test edildiğini tahmin ediyoruz. MINI’nin çift kavramalı bir şanzıman üzerinde de çalışmalar yaptığı da konuşuluyor ancak henüz ortada net bir bilgi yok.

İlginizi Çekebilir Posts

Next Post

Bir Cevap Yazın