Audi RS Q5’in 450 beygir güç ile geleceği iddia edildi

0

Audi Q5 modelinin hızlı versiyonu yakında yüzünü gösterebilir. SUV modellerinin performanslı versiyonlarını ortaya koymaya başlayan Alman üreticinin RS Q3 modelinin ardından RS Q5 modeline de yer vermesi bekleniyor. Markanın henüz test aşamasında olan Q8 modelinin de RS versiyonunun sunulması öngörülüyor.

Mercedes-AMG GLC 43 ve Porsche Macan Turbo modellerine rakip olacak olan RS Q5’te gelen iddialara göre RS5 Coupe modelinde kullanılan 2.9 litrelik çift turbo destekli V6 TFSI motorun yer alacağı söyleniyor.  RS5 modelinde olduğu gibi 450 beygir güç ve 600 Nm tork sunması beklenen motorun aracı 5 saniyenin altında 100 km/s sürate çıkarması bekleniyor. Aracın son hızının ise 250 km/s ile sınırlı olacağı iddia edildi.

Yeni nesil Q5 modeli üzerinde geliştirilecek olan araçta tasarım anlamında agresif tamponlar, daha büyük tekerlekler, spor ön koltuklar, karbon fiber  iç ve dış detayların yer alması bekleniyor.

Markadan araç hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak bu durumun çok uzun sürmeyeceği ve markanın RS Q5 modelini yakında duyuracağı belirtiliyor.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın