Elektrikli Mercedes-Benz EQC yavaş yavaş ortaya çıkıyor

0

Mercedes-Benz birkaç aydır elektrikli SUV modeli EQC‘nin ipuçlarını aktarmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün de aracın ön bölümünü ortaya koyan Alman üretici şimdi de SUV modelin arka bölümünü bizlerle paylaşıyor.

Markanın Instagram hesabı üzerinden yapılan paylaşımda aracın şık arka bölümü gözler önüne seriliyor. Yeni model ince stop lambaları ve onları bir araya getiren ince LED şerit ile oldukça albenili duran bir arka bölüme sahip.

Elektrikli SUV modeli tam olarak ise 4 Eylül tarihinde İsveç’in başkenti Stockholm’de gerçekleştirilecek olan özel bir etkinlik ile görme fırsatı yakalayacağız. Bu etkinlik ile birlikte aracın tüm detayları da gün yüzüne çıkacak.

Alman üretici aracın teknik detaylarını paylaşmaya pek yanaşmasa da gelen raporlara göre yeni modelin teknik verileri baz alındığı Generation EQ konseptinin sahip olduğu 408 beygir güç ve 700 Nm tork değerlerine yakın olacak. 100 km/s hıza 5 saniyenin altında ulaşan Generation EQ konseptinin 70 kWh’lik bataryaya sahip olduğunu da hatırlatalım.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın