Makyajlanan Mercedes-Benz S-Serisi Coupe ve Cabriolet modelleri Frankfurt’a geliyor

0

Mercedes-Benz, makyajlı S-Serisi Coupe ve Cabriolet modellerinin Eylül ayında düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağını açıkladı.

S-Serisi Sedan modelinde uygulanan makyaj operasyonuna benzer şekilde bazı küçük görsel güncelleştirmeler alacak olan modeller bu makyaj ile birlikte BMW 7 Serisi ve yeni Audi A8 modelinde sunulan teknolojik yeniliklere de cevap verecek.

Makyajlanan model, önemli teknolojik gelişmeler ile rakiplerini yakalamaya çalışacak. Mercedes-Benz Intelligent Drive’ın yeni bir versiyonunu kullanacak olan modellerde Aktif Direksiyon Asistanı, Aktif Yakınlaşma Asistanı, Aktif Şerit Değiştirme Asistanı, Aktif Acil Fren Asistanı ve Trafik İşareti Asistanı gibi özellikler bulunacak. Yeni modelde BMW 7 Serisi’nde ve yeni Audi A8 modellerinde sunulan Uzaktan Park Asistanı da yer alacak.

Facelifted-Mercedes-SClass-Coupe-Cabrio-Frankfurt-4Tüm bu görsel ve teknolojik gelişimlerinden ayrı olarak yeni modeller çift turbolu yeni bir V8 motora kavuşacak. S560 Sedan modelinde sunulan bu motor 469 beygir gücünde ve 700 Nm tork üretiyor. Bu motorun dışında Coupe ve Cabriolet modeller, markanın diğer benzinli ve dizel motorlarının yanı sıra 3.0 litrelik 6 silindirli dizel motoruna da ev sahipliği yapacak. Bu motor 286 beygir güç ve 600 Nm tork ve 340 beygir ve 700 Nm tork olmak üzere iki farklı güç seçeneği ile birlikte gelecek.

Makyajlanan modellerin Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılmasının ardından araçların S63 ve S65 versiyonlarının ise birkaç ay sonra gözler önüne çıkması bekleniyor.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın